ALARMOWANIE

O OSP Brzeszcze

Najmłodsi wśród strażaków

OSP Brzeszcze ma prawdopodobnie najmłodszą sekcję strażaków w kraju.

Na zawodach sportowo-pożarniczych gminy wystartowała drużyna  9-letnich Młodzików.

Być strażakiem to marzenie wielu chłopców. OSP Brzeszcze spełnia te marzenia – w jej zastępach działa sekcja Młodzików. Najmłodsi strażacy mają 9 lat. W straży działają już dwa lata. Swoje umiejętności zaprezentowali na zawodach sportowo-pożarniczych gminy Brzeszcze 14 czerwca.

- Chłopcy ćwiczyli dwa tygodnie. Włożyli w przygotowanie dużo wysiłku, mimo to nigdy  nie zabrakło im zapału – mówi opiekunka sekcji Agnieszka Łukowicz.

Sekcja zaprezentowała się w trzech konkurencjach. Pierwszym zadaniem była musztra. Niemal w wojskowym rygorze sekcja wykonywała rozkazy dowódcy. Później chłopcy musieli pokonać tor przeszkód, oczywiście
w jak najkrótszym czasie. Przeskakiwali specjalnie przygotowaną „ścianę”, pokonywali  równoważnię i skręcali węże strażackie. Sztafetę pokonali bez żadnych błędów.

Ostatnią konkurencją było tzw. zadanie bojowe, które polega na jak najszybszym skręceniu węży gaśniczych oraz strąceniu pachołków wodą tłoczoną przez pompę strażacką. Ważne jest, że chłopcy zadanie wykonywali na sprzęcie, który normalnie używany jest w akcjach ratunkowo-gaśniczych.

Zaskakujący jest z pewnością wiek młodych strażaków i bardzo dobre wyniki, które uzyskali.

- Niesamowite jest, że tak bardzo im się chce ćwiczyć- powiedział sędzia główny  zawodów, mł. kpt. Zbigniew Jekiełek.

- Można liczyć na to, że za 15 lat będziemy mieli nowy narybek do zastępów straży państwowej – dodał z uśmiechem.

Sekcja młodzików wystartowała w składzie: Michał Łukowicz, Kacper Malicki, Jakub Maślanka, Szymon Ciaputa, Mateusz Papuga, Mateusz Kisiel, Paweł Wyrobek oraz Kacper Mrowczyk. Do zawodów przygotowali ich opiekunowie Agnieszka Łukowicz i Adrian Walczyk. Pokaz ich umiejętności okazał się główną atrakcją zawodów. Sekcji i jej opiekunom życzymy samych sukcesów i niegasnącego zapału.

 

Iwona Rakowska

 

 

 

 

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team