ALARMOWANIE

O OSP Brzeszcze

Kobieca drużyna pożarnicza

OSP Brzeszcze to nie tylko mężczyźni. W naszej jednostce od kilku lat działa Kobieca Drużyna Pożarnicza. Kobiety nie pozostają w tyle za kolegami z jednostki i z powodzeniem startują w zawodach sportowo - pożarniczych odnosząc sukcesy:

II miejsce - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Osiek 2007
I miejsce - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Przecieszyn 2008
III miejsce - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Zasole 2009

I miejsce - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Brzeszcze 2011

Ale zawody to nie wszystko czym zajmują się dziewczyny - biorą one także udział w szkoleniach i kursach dzięki którym kilka z nich zdobyło wyszkolenie pozwalające na udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych. W tej sytuacji biorąc pod uwagę udział dziewcząt w drużynach MDP może się okazać, że kobiety będą odrywać coraz większą rolę w bieżącej działalności OSP.

Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak nieocenione są również w działalności organizacyjnej i gospodarczej i tutaj ciekawostka: jak wykazuje stara już brzeszczańska tradycja w pracach porządkowych w OSP przeważają panowie, którzy pod kierunkiem kobiet znakomicie sprawdzają się tej roli.

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team