ALARMOWANIE

Nowości

Oskardy 2009 rozdane! dodane 11 lutego 2010 r.

29 stycznia już po raz kolejny wręczone zostały Nagrody Burmistrza "Oskardy" dla osób, stowarzyszeń i instytucji aktywnie działających na terenie Gminy Brzeszcze. Ochotnicza Straż Pożarna również została doceniona!

zdjęcieKapituła w składzie prof.dr hab.inż. Alicja Michalik, prof dr hab Kazimierz Bielenin, dr inż. Adam Stawowy wybrała siedmiu spośród wielu kandydatów. Pozwolimy sobie przytoczyć uzasadnienie wyboru OSP Brzeszcze:

"Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeszczach jest jedną z najstarszych organizacji społecznych, gdyż od 120 lat służy mieszkańcom Gminy Brzeszcze. Hasło "Codziennie dbamy o Twoje bezpieczeństwo" jest zawsze aktualne mając na uwadze średnio ok. 100 wyjazdów ratowniczo-gaśniczych w skali roku. Druhowie stale doskonalą umiejętności strażaków. Pracują z młodzieżą poprzez system ćwiczeń, manewrów i zawodów sportowo-pożarniczych różnych szczebli. Pamiętamy sukcesy drużyny Wieżowiec, laureata Oskardy 2008. Przypomnijmy sukcesy druhów:

  • Zawody Powiatowe w Oświęcimiu: 2006 - 1,2,3,5 miejsce; 2007 - 1,2, 5,6 miejsce; 2008 - 1,2x3 miejsce.
  • Międzynarodowe Zawody Strażaków Wieżowiec w Warszawie: 2006-29 m, 2007 - 16m, 2008 - 7m- Najlepsza OSP
  • I Turniej Barbórkowy Wieliczka 2009 w Wieliczce - 1 miejsce w kategorii OSP i 16 w klasyfikacji generalnej.

Aktualnie w szeregach OSP działa czynnie 115 strażaków i 40 osób w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Działają 2 drużyny siatkarskie - w rozgrywkach Ligi Oświęcimskiej sezon 2008/2009 I drużyna zdobyła II miejsce w kategorii seniorów. Od 2005 roku OSP Brzeszcze jest organizacją pożytku publicznego.

Strażacy organizują wiele imprez aktywizujących strażaków i społeczność lokalną. Uczestniczą w gminnym projekcie Czerwiec Aktywnych Społeczności. Biorą udział w uroczystościach strażackich, gminnych, państwowych i kościelnych. Ważnym obszarem jest współpraca ze szkołami i przedszkolami. Druhny i druhowie propagują działalność wolontariatu w społeczności lokalnej."

Pozostaje nam tylko podziękować za to wyróżnienie i obiecać, że nie spoczniemy na laurach.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team