ALARMOWANIE

Nowości

Wieliczka 2011 - Kobiety na podium dodane 19 grudnia 2011 r.

zdjęcieW sobotę 17 grudnia już po raz trzeci w Kopalni Soli w Wieliczce odbył się Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników, na którym nie mogło zabraknąć także drużyn z naszej jednostki.
Ty razem jednak OSP Brzeszcze reprezentowały nie tylko męskie sekcje, w Turnieju wystartowała także nasza kobieca drużyna, która wywalczyła miejsce na podium.

Na starcie III Barbórkowego Turnieju Strażaków-Ratowników zarejestrowało się ponad osiemdziesiąt sekcji z całej Polski, a wśród nich 26 drużyn OSP oraz 3 drużyny kobiece.
Nasza kobieca drużyna w tego typu zawodach wystartowała po raz pierwszy. Dziewczyny w tym roku ukończyły kurs II stopnia strażaków-ratowników i postanowiły, że nie mogą być gorsze od swoich kolegów. Motywacja i wytrwałe treningi pozwoliły na strat w Turnieju i osiągnięcie niezłego wyniku. Drużyna w składzie: Kamila Jabłońska, Anita Czarnik, Ewa Karcz, z czasem 10.16.88 s. zajęła drugie miejsce wśród pań.

W rywalizacji mężczyzn wzięły udział trzy nasze sekcje, i mimo że tym razem żadna z nich nie stanęła na podium, to najlepsza drużyna poprawiła najlepszy wynik naszej jednostki na tym obiekcie, co daje nadzieję na jeszcze lepsze starty w przyszłości. OSP Brzeszcze reprezentowały drużyny w składzie:
1. Paweł Bielenin, Sebastian Witasik, Jakub Baguda, którzy z czasem 5.45 s zajęli 23 miejsce w ogólnej klasyfikacji,
2. Adrian Walczyk, Tomasz Mrowczyk, Dawid Rymarczyk uzyskali czas 7.10.s i uplasowali się na 65 miejscu,
3. Marcin Orawski, Jacek Kramarczyk, Jacek Merta zajęli 68 miejsce z czasem 7.19.89 s,

co w klasyfikacji Ochotniczych Straży Pożarnych dało kolejno 6, 17 i 19 miejsce.

Wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

OSP Brzeszcze pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji przygotowań oraz wyjazdu naszych drużyn na Turniej: Dyrektorowi KWK Brzeszcze panu Kazimierzowi Grzechnikowi, Kierownikowi KSRG KWK Brzeszcze, Komendzie Powiatowowej PSP w Oświęcimiu, Komendzie Powiatowej PSP w Pszczynie, Zakładowej Służbie Ratowniczej "Synthos", NSZZ "Solidarność" KWK Brzeszcze, ZZ "Pracowników Dołowych" KWK Brzeszcze, ZZ "Kadra" KWK Brzeszcze.