ALARMOWANIE

Nowości

Strażackie serca zagrały z Orkiestrą! dodane 09 stycznia 2012 r.

Wzdjęcie tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz XX. Wolontariusze z całej Polski, wielu miejsc Europy i Świata zbierali pieniążki na zakup najnowocześniejszego sprzętu ratującego życie noworodków oraz na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę.

Strażacy z OSP Brzeszcze także dołożyli swoją cegiełkę do tego fantastycznego przedsięwzięcia. Już po raz drugi przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry i razem z wolontariuszami z Brzeszcz kwestowali pod Kościołem św. Urbana, pod Kaplicą na Borze oraz w wielu innych miejscach w całej Gminie.

Strażacy czuwali także nad bezpieczeństwem kwestujących, natomiast podczas aukcji w OK udowodnili jak otwarte są strażackie serca. OSP Brzeszcze przekazała do licytacji hełm bojowy z 1982 roku, w którym nasi strażacy gasili m.in. jeden z największych pożarów w Polsce po II wojnie światowej, w Kuźni Raciborskiej, gdzie spłonęło 10 tys. ha lasów.
Co więcej podczas samej aukcji strażacy włączyli się do licytacji, podbijając cenę hełmu do 620 złotych. Wszyscy uczestnicy byli zaskoczeni, ale z uśmiechem patrzyli na przebijających cenę strażaków. Hełm został najwyżej zlicytowanym przedmiotem aukcji, a Ochotnicy z Brzeszcz zasili konto fundacji sporą sumą.

Pomoc potrzebującym to podstawowe zadanie Ochotniczych Straży Pożarnych, nasza jednostka po raz kolejny udowodniła, że zawsze, kiedy taka pomoc jest potrzebna, potrafi stanąć na wysokości zadania.

 

I.R.

 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team