ALARMOWANIE

Nowości

Profesjonalne szkolenia w jednostce dodane 06 lutego 2012 r.

Ostzdjęcieatnie kilkanaście lat to dla Ochotniczych Straży Pożarnych okres wzmożonej pracy, doszkalania się i zdobywania nowych umiejętności w związku z profesjonalizacją i rozszerzaniem zakresu działalności strażaków-ochotników.

Już dawno minął czas, kiedy OSP działały tylko podczas gaszenia pożarów i częstych w Polsce powodzi. Teraz przed ochotnikami stają coraz trudniejsze zadania, zakres ich kompetencji jest rozszerzany, co za tym idzie strażacy muszą ciągle się doszkalać i zdobywać wiedzę z kolejnych dziedzin szeroko pojmowanego ratownictwa.
Nowozdjęcieczesny sprzęt do ratownictwa drogowego, technicznego, przedlekarskiego, wodnego i wielu innych, specjalistyczne szkolenia, ćwiczenia i manewry stały się niezbędnym elementem działań strażaków-ochotników. OSP stanowią więc silną podporę dla Państwowych Straży Pożarnych.
Nasza jednostka również stara się szkolić swoich strażaków i uzupełniać ich wiedzę. 29 stycznia 20 druhen i druhów ukończyło kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadził pracownik Zakładu Oświaty Pozaszkolnej. Kurs obejmował 30 godzin zajęć, podczas których strażacy zdobywali niezbędną wiedzę teoretyczną, ale  przede wszystkim mogli ćwiczyć i doskonalić umiejętności praktyczne.
Podstawowym zadaniem szkolenia było zdobycie umiejętności wykonywania czynności, które bezpośrednio ratują życie lub zdrowie ofiar nieszczęśliwych wypadków i nagłych zachorowań.
Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym. Wszyscy uczestnicy ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym. Nasza jednostka wzbogaciła się o kolejnych ratowników, którzy będą mogli profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Uczestnicy szkolenia:
1.    Dominika Bortlik
2.    Anita Czarnik
3.    Marlena Chowaniec
4.    Ewa Karcz
5.    Bartłomiej Bielenin
6.    Paweł Bielenin
7.    Mateusz Korzec
8.    Marek Maciewicz
9.    Adam Maj
10.    Jacek Merta
11.    Tomasz Mrowczyk
12.    Marcin Orawski
13.    Dawid Rymarczyk
14.    Szymon Saduś
15.    Paweł Siuta
16.    Krystian Walczyk
17.    Sebastian Witasik
18.    Robert Wójcik
19.    Dawid Wyrobek
20.    Marek Zawadzki

Zdjecia z kursu w galerii

I.R.


« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team