ALARMOWANIE

Nowości

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet ... dodane 07 marca 2012 r.

zdjęcie Z okazji tego wyjątkowego Święta strażacy naszej OSP składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim Kobietom, a w szczególności swoim Koleżankom pełniącym służbę w OSP Brzeszcze.

Te wyjątkowe życzenia kierujemy do swoich Koleżanek, które jeszcze niespełna kilka lat temu pełniły w OSP jedynie funkcje "pomocnicze" pomagając przy uroczystościach i imprezach organizowanych przez OSP. Wyjście kobiet "z kuchni" nastąpiło wraz z rozwojem w naszej OSP Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Piersze pokolenie 12-to letnich dziewcząt zaczęło rywalizować w zawodach sportowo - pożarniczych razem ze swoimi kolegami. Kończąc 18-lat stały się członkiniami Kobiecej Drużyny Pożarniczej (KDP) działajacej w ramach OSP. Nasze koleżanki nie zwolniły jednak tempa i postanowiły zdobyć przeszkolenie uprawniające do udziału w akcjach bojowych. Kończąc egzaminem szkolenie podstawowe stały się pełnoprawnymi strażaczkami. Ich następczynie poszły jeszcze dalej i zachęcone przykładem ukończyły nie tylko szkolenie podstawowe ale również specjalistyczne i po raz pierwszy w historii OSP Brzeszcze wystąpiły w zawodach typu Wieżowiec organizowanych w Kopalni Soli w Wieliczce. Warto podreślić, że KDP jest najszybciej rozwijającą się częścią naszej OSP. W chwili powstania KDP w jej skład weszło 10 strażaczek, a obecnie ich liczba sięga 24 osób, a w roku 2012 drużyna zostanie zasilona o kolejnych 6 dziewcząt.

Życząc więc naszym Koleżankom wszystkiego najlepszego, życzymy im również pierwszych wyjazdów bojowych, bo jak pokazały są do tego przygotowane. Tak więc panowie Naczelnicy, ruszcie głową!

 

                                                                                           A.M.

PS. Naczelnicy informują, że strażaczki OSP Brzeszcze zakwalifikowane do JOT posiadają pełne uprawnienia do uczestnictwa w akcjach bojowych.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team