ALARMOWANIE

Nowości

Walne Zebranie i smutny historyczny rekord dodane 19 lutego 2013 r.

W dniu 16.02. (sobota) w sali tanecznej remizy przy ul. Piastowskiej 39 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze na którym podsumowano działność naszej OSP w roku 2012. Wśród uczestników zebrania znależli się strażacy naszej OSP, członkowie MDP oraz zaproszeni przedstawiciele władz pożarniczych OSP i PSP w Oświęcimiu, samorządowcy w Przewodniczącym Rady Miejskiej P. Jackiem Wawro na czele, przedstawiciele oraganizacji społecznych i firm współpracujących z OSP. Po złożeniu sprawozdań z działalności Zarząd OSP otrzymał absolutorium za rok 2012. W trakcie dyskusji zaproszeni goście wysoko ocenili działalność naszej OSP. Dyskutowano również nad możliwościami przekazania ekwiwaletu otrzymywanego przez strażaków za udział w akcjach bojowych, ćwiczeniach i szkoleniu pożarniczym.

Cieniem na opisanym zebraniu kładzie się jednak bardzo niska frekwencja, która po raz pierwszy na przestrzeni ostatnich 25 lat nie przekroczyła 50% (wyniosła 45,7%) uprawnionych do głosowania. Stąd zebranie nie rozpoczęło się w pierwszym terminie (godz. 16.00) tylko w terminie drugim (godz. 16.30) w którym zgodnie ze Statutem OSP Brzeszcze dla podejmowania uchwał nie jest wymagana większość uprawnionych. Kim więc są strażacy, którzy w większości (54,3%) postanowili nie uczestniczyć w obradach? Czy uznali w niektórych przypadkach, że poświęcenie 3 godzin w skali roku to jednak za dużo na ich działalność w OSP?

Zapewne wiele nieobecności jest usprawiedliwionych, niemniej taka sytuacja jest niedopuszczalna i trzeba jej stanowczo przeciwdziałać. Przedstawiane na zebraniu osiągnięcia nie mogą być osięgnieciami Zarządu i niewielkiej grupy "tych aktywnych". Stąd Walne Zebranie zobowiązało Zarząd OSP do "pisemnego powiadomienia o Walnym Zebraniu w roku 2014, druhów nieobecnych na walnych zebraniach od minimum trzech lat". Jest to próba nawiązania dialogu i osobistego zaproszenia niektórych stażaków na zebranie walne, które przecież nie jest organizowane dla Zarządu i gości tylko dla strażaków naszej wyróżniającej się OSP.

Więcej "ciekawych" statystyk z lat 2011 - 2013 już w następnym artykule.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team