ALARMOWANIE

Nowości

Zawody w Jawiszowicach i HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO dodane 08 czerwca 2014 r.

zdjęcieCzy ktoś pamięta, kiedy po raz ostatni wygrała sekcja naszych seniorów. Żaden z uczestników wczorajszych zawodów nie mógł sobie tego przypomnieć. Sprawdziłem, było to przed 11 laty w roku 2003 na zawodach, których byliśmy gospodarzem w parku "pod lipkami". W sobotę 7.06.2014r. powtórzyliśmy ten sukces, na "ziemi" naszego odwiecznego rywala w Jawiszowicach. Po sztafecie główni faworyci szli "łeb w łeb", my i Jawiszowice mieliśmy te same czasy, a Bór tracił do nas jedną sekundę. Ćwiczenie bojowe wykonaliśmy jednak niezwykle spokojnie i płynnie nie popełniając błędu w czasie 49 s. Błąd OSP Bór i 5 punktów karnych zdecydowały o zajęciu przez nich II miejsca. OSP Jawiszowice miała totalnego pecha bo nie ukończyła tej konkurencji (awaria motopompy). Zwycieska sekcja seniorów wystąpiła w składzie: Dawid Wyrobek, Paweł Wójcik, Sebastian Witasik, Mateusz Korzec, Dawid Rymarczyk, Andrzej Morończyk, Patryk Szczerba, Kamil Król, Dariusz Gawełek. Nasi seniorzy zwyciężyli również w konkurencji musztry.

Kolejną rewelacją zawodów była nasza sekcja MDP chłopców do lat 16-tu, która zwyciężyła we wspaniałym stylu zarówno w sztafecie i bojówce jak również w konkurencji musztry. Prowadzona przez druhnę Karolinę Merta sekcja wystąpiła w składzie: Paweł Wyrobek, Mateusz Czubin, Jakub Gawełek, Jakub Maślanka, Kacper Mrowczyk, Michał Łukowicz, Dominik, Szymon Madej. Kolejną zwycięską sekcją były dziewczęta z sekcji do lat 18-tu, które również odniosły komplet zwycięstw. O włos od zwycięstwa były nasze seniorki, które ostatecznie uległy koleżankom z OSP Bór. Również wypięcie węża w bojówce było przyczyną II miejsca sekcji chłopców do lat 18-tu. Reasumując, sześć sekcji wchodzących w skład reprezentacji OSP Brzeszcze wywalczyło 3 pierwsze miejsca i 2 drugie, w tym najcenniejszy tytuł dla drużyny seniorów.

Te znakomite wyniki nie byłyby możliwie gdyby nie ogromny wysiłek sztabu szkoleniowego pod kierownictwem druhów Marka Wyrobka i Szymona Sadusia, który w trakcie przygotowań nabawił się kontuzji eliminującej go z funkcji mechanika. W wyniku tego zdarzenia po kilku latach przerwy funkcję mechanika objął dh Dariusz Gawełek, którego spokój i opanowanie było jedną z przyczyn sukcesu reprezentacji. Reprezentację przygotowywali druhny i druhowie: Anita Czarnik, Karolina Merta, Ewelina Wyrobek, Dawid Wyrobek, Marek Maciewicz, Mateusz Korzec. Cieszymy się ze zwycięstwa i dziękujemy trenerom i zawodnikom. Zdjęcia z zawodów w galerii.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team