ALARMOWANIE

Nowości

Nowy system powiadamiania dodane 09 października 2014 r.

zdjęcieNiewątpliwie czasy się zmieniają. Kiedyś o pożarze powiadamiał trębacz, czy dzwięk dzwonu, później elektryczna syrena do której kilka lat temu dodano selektywne wywoływanie (uruchamia ją stanowisko kierowania w PSP Oświęcim), a strażacy ratownicy są dodatkowo powiadamiani otrzymując SMS na swoją komórkę. I właśnie telefony komórkowe są aktualnie najszybszym sposobem komunikacji. Jesteśmy w zasadzie dostępni on line.

Musimy więc to wykorzystać również w działalności "pozaalarmowej". Stąd pomysł aby wprowadzić w erze taniejących usług operatorów telefonii komórkowej powiadamianie w systemie SMS do wszystkich. Jest nas aktualnie 133, więc przeciętna komórka sobie z tym wspaniale poradzi. Zastępujemy więc tradycyjne "chodzenie z listą" udostępnieniem kilku kanałów informacyjnych:

  • SMS;
  • strona internetowa;
  • gablota ogłoszeniowa (wkrótce ją zobaczycie, piękną i oświetloną na budynku remizy);

W terminie walnych zebrań dodatkowo zamieścimy ogłoszenia na tablicach informacyjnych oraz w trakcie niedzielnych mszy św. Istnieje oczywiście niewielka grupa osób, które komórek nie posiadają, ale ich będziemy traktować na odrębnych zasadach. Co do systemu powiadamiania SMS:

  • będziecie otrzywać któtkie wiadomości na podane przez was numery;
  • wiadomość pilotująca zostanie przesłana w dniach 9.10 - 12.10;
  • jeżeli jej nie dostaniecie to wyślijcie SMS z waszym aktualnym numerem telefonu na numer 517-490-784, zaktualizujemy wasze dane;
  • na otrzymywane SMS-y (poza aktualizacją numeru) proszę nie odpowiadać (nie będziemy korespondować) chyba, że pojawi się w treści pytanie;

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team