ALARMOWANIE

Nowości

Mistrzostwa w Bystrej dodane 08 listopada 2015 r.

zdjęcieNowe, ciekawe, pozwalające na wszechstronne sprawdzenie wiedzy i umiejętności praktycznych. Takie bez wątpienia były II Otwarte Mistrzostwa Śląska w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w dniach 8 - 10 października w Bystrej z udziałem naszej reprezentacji. Sekcja wystąpiła w składzie: Adrian Walczyk, Marek Kopijasz, Mateusz Korzec, Robert Grzywa, Michał Repetowski, Fabian Pięciak. Na czym polegały mistrzostwa? To zestaw ćwiczeń praktycznych, które odbywają się w różnym czasie, wg różnych scenariuszy i na różnych obiektach i są oceniane. Można się było o tym przekonać już pierwszego dnia kiedy ćwiczenie rozpoczęło się o 2.00, a zadaniem ratowników był dojazd na miejsce wypadku (wybuch) samochodu osobowego z trzema poszkodowanymi osobami. Natychmiast po zakończeniu akcji ratowniczej kolejne wezwanie, tym razem poszkodowany elektryk w lokalnej szkole podstawowej - akcja ratunkowa i zadanie strażackie. Prawie nad ranem zadanie trzecie, dojazd w góry na miejsce wypadku drwali przygniecionym konarem drzewa - oświetlenie miejsca akcji ratunkowej. Takie ciekawe zadania były realizowane również w drugim dniu manewrów w piątek, a strażacy ratowali ranną matkę i dziecko, ewakuowali ofiary wybuchu w ubojni świń w Kozach i ratowali tonących na kąpielisku w Kaniowie. Trzeba podkreślić, że wszystkie zadania zawierały element związany z dojazdem na miejsce akcji przy użyciu technologii GPS i aplikacji instalowanej na smartfonach strażaków. W sobotę był test z wiedzy ratowniczej i pożarniczej oraz zadania sprawnościowe na torze obok budynku remizy w Bystrej. I wreszcie wyniki. Na 19 startujących sekcji nasza ekipa zajęła 9 miejsce w ratownictwie medycznym i 3 miejsce w obsłudze GPS wygrywając roczny darmowy abonamet na stosowaną na zawodach aplikację.

Nie był to pierwszy występ naszych strażaków na tego typu zawodach. W dniu 30 maja br nasza sekcja w składzie: Adrian Walczyk, Robert Wójcik, Marek Kopijasz, Marek Maciewicz, Krystian Walczyk, Robert Grzywa, uczestniczyła w manewrach ratowniczych w Hecznarowicach gdzie wykonywano 12 ocenianych zadań - 6 ratownictwo KPP i 6 strażackich.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team