ALARMOWANIE

Nowości

Szczawnica strażacka olimpiada dodane 13 grudnia 2015 r.

zdjęcieIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbyła się 12-13 września 2015r. w Szczawnicy w województwie małopolskim. Strażacy rywalizowali pomiędzy sobą na położonej w przepięknej górskiej scenerii Areny Narciarskiej Jaworki - Homole. Na zawody przyjechały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju.

W ciągu dwóch dni 5-osobowe drużyny strażackie miały za zadanie pokonać różnego rodzaju przeszkody. Klasyfikacja startujących drużyn podzielona była na drużyny pożarnicze męskie, kobiece oraz Mix, czyli drużyny mieszane składające się z 3 druhów i 2 druhen lub 2 druhów i 3 druhen. Już po raz drugi OSP Brzeszcze wzięła udział w Olimpiadzie. W tym roku zostały zgłoszone 2 drużyny. Pierwsza drużyna męska, w składzie: Marek Kopijasz, Adam Maj, Tomasz Mrowczyk, Paweł Bielenin, Kamil Gibas. Druga drużyna mieszana, w składzie:  Michał Nikiel, Marlena Chowaniec, Ilona Chowaniec, Elżbieta Krzyścin, Karol Majewski.  Z roku na rok zainteresowanie Olimpiadą Sportowo-Pożarniczą jest coraz większe. W tym roku łącznie zgłosiło się aż 58 drużyn zmagających się na niełatwym torze.

W pierwszym dniu olimpiady druhny i druhowie mieli do wykonania trudny i wymagający dobrej kondycji tor przeszkód. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy z OSP. Odbył się pokaz ratownictwa paramedycznego przeprowadzonego przez drużynę OSP Chrzanów.  Imprezę umilały występy Orkiestry Dętej OSP Niepołomice. Dla najmłodszych miłośników straży pożarnej przygotowano gry i zabawy.

Drugiego dnia przygotowano nieco krótszy, ale bardziej techniczny tor przeszkód. Tego dnia zawodnikom przygrywała miejscowa kapela Jaworcanie. O godzinie 12:00 odbyły się wybory miss strażackiej, które wygrała druhna z OSP Waksmund- Aleksandra Waksmundzka. Podczas olimpiady odbyła się również zbiórka pieniędzy na rehabilitację druha Stanisława Budza z bukowiny Tatrzańskiej, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi podczas służby.

Pula nagród wynosiła 10 000 zł w gotówce i 10 000 zł w nagrodach rzeczowych. Drużyny OSP Brzeszcze wygrały podczas tegorocznej olimpiady dla naszej jednostki piłę spalinową STIHL. Wszystkim jednostką gratulujemy.

Zwycięzcami tegorocznej olimpiady zostały drużyny:

I. Drużyny mieszane:
1. OSP Ptaszkowa
2. OSP Juszczyn
3. OSP Mniszków
II. Drużyny kobiece:
1. OSP Ptaszkowa
2. OSP Stare Bukowno
3. OSP Gogołów
III. Drużyny męskie:
1. OSP Ptaszkowa
2. OSP Nowe Bystre
3. OSP Zaczernie

 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team