ALARMOWANIE

Nowości

Zmiana Statutu OSP dodane 17 stycznia 2017 r.

zdjęcieZgodnie w wnioskiem przyjętym na ostatnim Walnym Zebraniu w dniu 13.02.2016r. została przygotowana zmiana Statutu OSP Brzeszcze, którą Zarząd OSP zaakceptował na ostatnim posiedzeniu w dniu 13.01.2017r. wnioskując jednocześnie do Walnego Zebrania o jej przyjęcie. Zatem na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym w dniu 4.02.2017r. zmiana Statutu OSP będzie przedmiotem głosowania. Jaka jest treść zmiany? Otóż w §20 dodano ustęp 4 następujacej treści:

Nie można łączyć funkcji członka Zarządu lub Komisji Rewizyjnej z członkostwem w innej ochotniczej straży pożarnej działającej w ramach Związku.

Jakie nowy zapis ma zastosowanie w praktyce? Po pierwsze aktualni członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej muszą złożyć oświadczenie, że nie są członkami innej OSP. W przypadku jeżeli są muszą dokonać wyboru, czy rezygnują z funkcji w organach statutowych OSP Brzeszcze, czy też z członkostwa w innej OSP. Po drugie wszyscy kandydaci w wyborach do Zarządu i Komisji Rewizyjnej OSP Brzeszcze będą musieli składać oświadczenia, że nie należą do innej OSP. Powyższy zapis nie dotyczy oczywiście pełnienia funkcji w organach Związku OSP RP. Nie zmienia się również status członków OSP Brzeszcze, którzy pełnią funkcje w Zarządach i Komisjach Rewizyjnych innych OSP.

Projekt zmian oraz jednolita wersja Statutu OSP jest dostępna u druha Sekretarza tel. 660-664-257

 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team