ALARMOWANIE

Nowości

Strażacy dla Alana dodane 31 stycznia 2017 r.

zdjęcie

W miniony weekend w Parku Sieleckim w Sosnowcu odbył się charytatywny festyn strażacki na rzecz chorego Alana. Alan to 11-letni chłopiec chorujący na autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, całościowe zaburzenie rozwoju, cytomegalię oraz wadę wymowy. Całą akcję dobroczynną zorganizował jego 17 letni brat - Mateusz Giemza Żyłka.
Celem tego

wydarzenia było zebranie funduszy na leczenie chłopca a także uświadomienie mu, że nie jest sam i że ma wokół siebie pełno ludzi, którzy wierzą w to, że wygra walkę z chorobą.
Do sosnowca przybyło około 30 wozów strażackich z całej Polski w tym między innymi OSP Hecznarowice, OSP Dankowice, OSP Pisarzowice, OSP Chruszczobród, OSP Cieszyn-Bobrek, OSP Wojkowice Kościelne, OSP Czernichów, OSP Rusinowice czy OSP Góra Siewierska. Nasza jednostka również dostała zaproszenie, za co bardzo dziękujemy.
Organizatorzy przewidzieli dla zebranych wiele atrakcji m.in pokazy ratownictwa medycznego, technicznego, gaśniczego oraz pokaz psów ra

towniczych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również przejażdżka na kładzie OSP Chruszczobród czy konkurencja w której drużyny strażaków musiały obrócić samochód osobowy o 360 stopni. Zastępowi OSP Brzeszcze w sile 6 ratowników udało się to w czasie ok. 11 sek, co okazało się całkiem niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę, że w drużynie startowały dwie kobiety.
Większość strażaków przywiozła ze sobą upominki, które później zostały przekazane na loterie fantową , a dodatkowo Alana można było wesprzeć rzucając datki do puszek.
Alanowi życzymy zdrowia, natomiast jego bratu Mateuszowi gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team