ALARMOWANIE

Nowości

Dzień strażaka jednostek OSP Brzeszcze i OSP Brzeszcze - Bór. dodane 11 maja 2017 r.

zdjęcie

W minioną sobotę (6 maja) druhny i druhowie z jednostek OSP Brzeszcze oraz OSP Brzeszcze - Bór, jak co roku wspólnie świętowali Dzień Strażaka. Obchody uroczystości rozpoczęły się uroczystym przemarszem, przy akompaniamencie Orkiestry strażackiej do Kościoła pw. św. Urbana w Brzeszczach, gdzie odprawiona została uroczysta msza św. W intencji strażaków i ich rodzin.

Po mszy św. I nabożeństwie majowym strażacy powrócili na plac przez remizą OSP Brzeszcze gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po wciągnięciu flagi i odegraniu hymnu Związku OSP RP raport na ręce obecnego Komendanta Gminnego złożył Naczelnik OSP Brzeszcze dh Adrian Walczyk.Wśród gości obecni byli: Dyrektor Biura Poselskiego Beaty Szydło a jednocześnie Radna Powiatu oświecimskiego Iwona Gibas, dowódca JRG Oświęcim Ryszard Szklarski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzeszczach Ryszard Foks, przedstawiciel koła łowieckiego "Ryś" Jacek Wawro, przedstawiciel samorządu osiedlowego nr.3 Helena Moś, przedstawiciel spółki pastwiskowej Jan Bielenin oraz druhowie zaprzyjaźnionej jednostki OSP Włosienica.

Po części oficjalnej wszyscy strażacy wraz z osobami towarzyszącymi zostali zaproszeni na wspólny obiad w remizie, a później na zabawę tanczną, która była wspaniałym nawiązaniem do tradycji strażackich zabaw, na których strażacy bawili się w mundurach. 

Podczas imprezy zorganizowaliśmy również zbiórkę pieniędzy dla córki strażaka z OSP Brzezinka - 20- miesięcznej Leny Biesik, która choruje na neuroblastomę. Wspólnie udało nam się zebrać 842zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team