ALARMOWANIE

Nowości

Nowy sprzęt na wyposażeniu OSP Brzeszcze. dodane 28 lutego 2018 r.

zdjęcie

Niedawno do wyposażenia jednostki OSP Brzeszcze dołączyły dwa nowe sprzęty.

Pierwszym z nich jest kamera termowizyjna FLIR K2 73701 wraz z ładowarką.
Jest to urządzenie wykorzystywane podczas akcji ratowniczo – gaśniczych, pozwalające na określenie temperatury pożaru oraz zlokalizowanie źródła ognia w miejscach trudno dostępnych. Ponadto kamera termowizyjna, dzięki nanoszeniu na wyświetlacz rozkładu temperatury i zarysów obiektów, pozwala strażakom na bezpieczniejsze poruszanie się w zadymionych pomieszczeniach. Znacząco skraca czas poszukiwania poszkodowanych i zaginionych a dodatkowo pozwala na określenie poziomu cieczy znajdującej się w zamkniętych butlach i zbiornikach. 
Z dniem dzisiejszym kamera została wprowadzona na podział bojowy naszej jednostki a jej miejsce będzie na samochodzie pożarniczym GCBA Scania 519[K]50.
Drugim sprzętem który udało nam się pozyskać jest manekin treningowy LITTLE ANNE i AED treningowe PHILIPS. Little Anne to lekki i wiernie odtworzony manekin do treningu resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej. Ten sprzęt pomoże nam w prowadzeniu różnorodnych szkoleń i pokazów. Mamy nadzieję, że dzięki niemu każdy będzie wiedział jak prawidło udzielić pierwszej pomocy, jak użyć defibrylatora AED oraz powinna wyglądać resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Pierwszymi, którzy przetestowali ten zestaw byli członkowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej :)

Gdyby ktoś z Państwa miał ochotę zapoznać się z naszym sprzętem to zapraszamy serdecznie w tą niedziele (tj. 04.03.2018) w godzinach od 7:30 do 21:30 na ,,Basen Pod Platanem" w Brzeszczach gdzie razem z ratownikami WOPR Oświęcim będziemy prowadzić akcję profilaktyczną na temat bezpieczeństwa oraz edukacji w zakresie pierwszej pomocy

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team