ALARMOWANIE

Nowości

Uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu Scania. dodane 13 czerwca 2018 r.

zdjęcie
2 czerwca był ważnym dniem w historii jednostki OSP Brzeszcze. W tym dniu miała miejsce uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu SCANIA GCBA, który przybył do Brzeszcz 23 października i od tego czasu godnie służy mieszkańcom Gminy i okolic. Obchody uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Św. Urbana, a następnie Kompania reprezentacyjna, poczty sztandarowe i zaproszeni goście przenieśli się do „Parku pod Lipkami” przy ul. Lipowej, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości: podniesienie flagi państwowej, hymn, raport, poświęcenie samochodu i jego przekazanie, wręczenie wyróżnień oraz okolicznościowe przemówienia.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. :
• Paweł Sałek –Wiceminister Ochrony Środowiska i Pełnomocnik Rządu ds. Poliki Klimatycznej w rządzie P. Beaty Szydło,
• Artur Szymon Michalski - Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
• nadbrygadier Stanisław Nowak -Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej;
• Zdzisław Filip- Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Prezes TAURON Wydobycie S.A.
• Iwona Gibas –Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Oświęcimskiego, Dyrektor Biura Poselskiego Pani Beaty Szydło,
• brygadier Piotr Filipek -Komendant Powiatowy PSP w Oświęcimiu
• druh Jerzy Obstarczyk -członek Głównej Komisji Rewizyjnej Związku OSP RP, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Oświęcimiu
• Robert Adamczyk -Z-ca Burmistrza Brzeszcz;
• Ryszard Foks -Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzeszczach;
• Ks. Dziekan Kazimierz Kulpa.

W czasie uroczystego apelu oprócz kluczyków i dowodu rejestracyjnego do samochodu pożarniczego odebraliśmy również dwa inne wartościowe przedmioty. W ręce druhów strażaków trafiła także nowoczesna kamera termowizyjna ufundowana przez Tauron Wydobycie S.A oraz torba do ratownictwa medycznego PSP-R1 od KRUS-u. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym sponsorom za pomoc i okazane wsparcie.

Po uroczystościach nadszedł czas na atrakcje dla lokalnej społeczności. Mimo początkowo niesprzyjającej pogody, towarzyszyło nam wielu mieszkańców wraz z dziećmi, dla których razem z OSP Bulowice, OSP Kęty Podlesie i naszą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą przygotowaliśmy moc atrakcji. Uwieńczeniem całego wydarzenia był festyn strażacki z zespołem Karat, który trwał do białego rana. O bezpieczeństwo uczestników zadbała agencja Gepard Security.
Poniżej przedstawiamy krótki filmik z uroczystości zrealizowany przez Powiat Oświęcimski. Zdjęcia już w krótce będą dostępne w naszej galerii. 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team