ALARMOWANIE

Nowości

Wewnętrzne manewry ratownicze. dodane 27 września 2018 r.

zdjęcie

W minioną sobotę zorganizowaliśmy w jednostce wewnętrzne manewry ratownicze. W zmaganiach brały udział dwie sekcje złożone z naszych druhów. Każda sekcja miała do wykonania trzy zadania.
 Pierwsze wezwanie dotyczyło palącego się budynku mieszkalnego, w którym uwięziony miał być mężczyzna. Po rozpoznaniu sytuacji ustalono, że w piwnicy znajduje się jeszcze jedna ofiara. Nasi ratownicy ewakuowali poszkodowanych w strefę bezpieczną i udzielili im pierwszej pomocy przed medycznej oraz ugasili pożar. 
Drugie zadanie polegało na zabezpieczeniu lądowiska dla Ratowniczego Pogotowia Ratunkowego na stadionie w Brzeszczach. Po bezpiecznym przekazaniu pacjenta i odlocie helikoptera zostaliśmy poinformowani, że z pobliżu znajduje się jeszcze jedna osoba, którą prawdopodobnie ugryzł wąż. Karetka miała spore opóźnienie. W tym czasie musieliśmy pomóc osobie ze wstrząsem anafilaktycznym.
Na zakończenie zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia w którym 10 letni chłopiec wpadł do studni. Nasz detektor wykrył w studni trujące gazy więc przystąpiliśmy do szybkiej ewakuacji. W trakcie badania urazowego poszkodowany przestał oddychać. Do naszych działań należało wykonanie resuscytacji z użyciem defibrylatora AED. 
Oczywiście przy każdym zadaniu było wiele pułapek i niespodzianek ale daliśmy radę. 
Były to pierwsze manewry, które zorganizowaliśmy ale na pewno nie ostatnie. Dziękujemy organizatorom, sędziom i pozorantom bez których takie przedsięwzięcie nie mogłoby mieć miejsca. 😊

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team