ALARMOWANIE

Nowości

Będzie remont !? dodane 12 kwietnia 2010 r.

I stało się. Po wielu latach żmudnych negocjacji i oczekiwania nasza remiza w br. ma się doczekać kapitalnego remontu, który zostanie przeprowadzony na zlecenie KWK "Brzeszcze - Silesia" w ramach usuwania skutków eksploatacji górniczej. Z uwagi na duży zakres remontu po zakończeniu części projektowej Kopalnia uzyskała pozwolenie na budowę, które zostało wydane przez organ nadzoru budowlanego w ostatnich dniach marca br. Odbyły się dwa spotkania z udziałem przedstawicieli Kopalni, Gminy Brzeszcze (właściciel budynku) oraz OSP (użytkownik budynku) w trakcie których podjęto uzgodnienia dotyczące zakresu prac remontowych. Aktualnie Kopalnia będzie prowadzić czynności zmierzające do wyłonienia wykonawcy remontu, a prace mają się rozpocząć w IV kwartale 2010r.

Zakres prac będzie obejmował wykonanie nowego stropu międzykondygnacyjnego na sali tanecznej oraz poziomowanie wszystkich pomieszczeń zarówno na parterze jak również piętrze budynku. Zostaną przebudowane wszystkie okna i wymienione drzwi, wypełnione pęknięcia ścian i stropów oraz zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania. W konsekwencji we wszystkich pomieszczeniach zostaną wykonane nowe podłogi (na sali parkiet dębowy), a cały budynek zostanie pomalowany. Odnowiona zostanie również elewacja zewnętrzna.

Pełni nadziei, z niecierpliwością oczekujemy na dalszy rozwój wypadków. Doceniamy zaangażowanie Pani Burmistrz i przedstawicieli władz Gminy w ten trudny proces, którego szczęśliwy finał ma nastąpić niebawem.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team