ALARMOWANIE

Nowości

Kolejni ratownicy w naszej jednostce dodane 02 maja 2010 r.


zdjęcieW OSP Brzeszcze odbył się kurs ratownictwa technicznego.
Szkolenie rozpoczęło się w marcu. Prowadzącymi byli strażacy PSP w Oświęcimiu, st. kpt. Henryk Jurecki, mł. kpt. Zbigniew Jekiełek oraz asp. Rafał Mazgaj. Uczestnikami byli nie tylko strażacy naszej jednostki, ale także druhowie z OSP Brzeszcze-Bór, OSP Włosienica, OSP Osiek oraz OSP Poręba Wielka. Łącznie przeszkolonych zostało 28 druhów, wszyscy pomyślnie zdali egzamin.
W zakres szkolenia wchodziły takie zagadnienia jak: budowa pojazdów samochodowych, organizacja akcji ratownictwa technicznego, metody uwalniania osób poszkodowanych, postępowanie w czasie akcji z substancją niebezpieczną i inne.
Szkolenie obejmowało zarówno wykłady teoretyczne jak również ćwiczenia praktyczne, na których druhowie uczyli się jak rozcinać samochody, wyciągać poszkodowanych, udzielać pierwszej pomocy oraz zabezpieczać miejsce zdarzenia.


Podziękowanie

Zarząd OSP Brzeszcze pragnie skierować gorące podziękowania dla PSP w Oświęcimiu za prowadzenia szkolenia oraz firmie HADEX, która nieodpłatnie udostępniła samochody do ćwiczeń.


Nowi ratownicy:

Mariusz Bezkorowajny
Mateusz Kulka
Marek Maciewicz
Mateusz Maślanka
Mateusz Niedziela
Tomasz Rakowski
Paweł Siuta
Bartłomiej Wyrobek
Dawid Wyrobek

 

 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team