ALARMOWANIE

Nowości

Powódź w gminie !!! dodane 17 maja 2010 r.

Poniedziałek godz. 15.15. Mija właśnie trzydziesta dziewiąta godzina akcji przeciwpowodziowej prowodzanej przez sekcje OSP Brzeszcze. zdjęciePomimo wysiłków nie udaje się opanować lokalnych zalewisk powstałych na zapleczu stacji ORLENU, które doprowadziły do zamknięcia ulicy Sobieskiego i zalania kilku budynków mieszkalnych i warsztatów samochodowych przy cmentarzu. Zlewająca się z pól woda na północ od cmentarza utworzyła kolejne zalewisko i w konsekwencji doprowadziła do zamknięcia ul. Ofiar Oświęcimia stanowiącej drogę krajową nr 933 relacji Oświęcim - Pszczyna. Utworzono objazd ulicami Starych Brzeszcz - Kościuszki i Piastowską. 

W dniu wczorajszym główne działania skupiały się w rejonie ul. Klonowej gdzie lokalne zalewisko zagrażało budynkowi mieszkalnemu, którego niestety w dniu dzisiejszym nie udało się uratować.  Działania były prowadzone przy użyciu agregatu pompowego dużej mocy BIAŁOGON (6000 litrów/min.), pompy szlamowej i pompy pływającej (łącznie 2740 l/min.). W godzinach porannych siły jednostki zostały wzmocnione o dwa kolejne agregaty dużej mocy (2 x 6000 l/min) z rezerwy strategicznej PSP w Oświęcimiu, co daje łączną zdolność pompową na poziomie 20000 litrów na minutę.

Wg stanu na dzień 17.05 godz. 1535 działania OSP Brzeszcze są prowadzone w trzech rejonach - ul. Klonowa, ul. Sobieskiego, a za kilka minut kolejna sekcja wyrusza do Przecieszyna. Łącznie w działaniach bierze udział kilkudziesięciu strażaków OSP Brzeszcze.

Niebezpiecznie rozwija się sytuacja na rzekach opasujących naszą Gminę od zachodu (Wisła) i od wschodu (Soła). Z niepokojem obserwujemy rzeki modląc się w duchu aby wreszcie przestało padać.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team