ALARMOWANIE

Nowości

Nadchodzi czas wyborów dodane 09 czerwca 2010 r.

Szanowni Internauci! Nadchodzi czas wyborów. Tych wielkich (wybory Prezydenta RP), tych dużych (sejmiki województw, rady powiatów) i tych zupełnie "małych", najbliższych czyli wyborów burmistrza i rady Naszej Gminy. zdjęcieStrażacy OSP Brzeszcze w tym roku zdecydowali: kandydat wytypowany i popierany przez OSP będzie brał udział w wyborach do Rady Gminy. Uchwałą nr 3 Walnego Zebrania z dnia 13.02.2010r. Zarząd OSP został zobowiązany do wytypowania jednego kandytata zgłoszonego przez strażaków. W przypadku większej liczby kandydatów dopuszczono możliwość przeprowadzenia prawyborów, które wyłonią jednego kandydata. Szczegółowe zasady zgłaszania kandydatów są dostępne na zalogowanej zakładce "Informacje dla strażaków" wraz z nieprzekraczalnym terminem zgłaszania kandydatów.

Po co kandydujemy? Odpowiedź jest prosta. Chcemy mieć wpływ na sprawy Gminy. Chcemy decydować o jej przyszłości i sprawach jej mieszkańców z których prawie 120 osób jest czynnymi strażakami, a kilkudziesięciu młodych ludzi działa w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Chcemy zabiegać również o rozwój wszystkich OSP w Gminie Brzeszcze, nie tylko na poziomie "Bitwy o BUDŻET", ale przede wszystkim na poziomie pracy organicznej polegającej w naszym rozumieniu na przesuwaniu zadań z jednostek typowo budżetowych do organizacji pozarządowych, które będą je w znaczącej części finansować z pozyskanych środków, angażując dodatkowo społeczników, a nie etatowych pracowników. Tak, Szanowni Państwo, to my właśnie jesteśmy społecznikami (obecna nazwa wolontariat), z których niektórzy na ostatnim Zebraniu Walnym otrzymali odznaki za 55 lat czynnej działalności. Takich strażaków społeczników w całej gminie są setki i to oni właśnie posiadają tę organiczną wiedzę na temat Gminy i jej mieszkańców. To ci strażacy, niosą pomoc w potrzebie, co wielu z nas mogło na własne oczy obserwować przy ostatniej powodzi. To oni również poświecają wiele godzin na szkolenie, remonty sprzętu i prowadzenie budynków, ćwiczenia i manewry, zawody sportowo - pożarnicze, ale również zabawy, festyny, zbiórki pieniężne i współpracę ze sponsorami z której to działalności w znacznym stopniu finansują działalność OSP.

Mamy świadomość, że wybór jednego strażackiego kandydata nie zmieni wizerunku naszej Gminy. Możemy wam obiecać, że będzie to radny kreatywny, który poprzez swoje umiejętności organizacyjne będzie wam służył, a nie tylko uczestniczył w "partyjnych bojach" na sesjach rady miasta. PROSIMY O POPARCIE DLA NASZEGO KANDYDATA!. Nazwisko wybranego kandydata ogłosimy na tej stronie w wakacje.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team