ALARMOWANIE

Nowości

20 pięter - 16 i 20 miejsce dodane 18 sierpnia 2010 r.

Na 13 Memoriale Vladimira Ružičku w Bratysławie "Schody 2010" dwie nasze drużyny stażaków-ratowników zajęły kolejno 16 i 20 miejsce. Mimo iż na takich samych zawodach dwa lata temu nasi zawodnicy plasowali się na 6 i 10 miejscu, to tegoroczny występ musimy uznać za udany - poziom imprezy był niezwykle wysoki, a wyniki wyśrubowane.


Memoriał organizowany jest ku pamięci strażaka Vladimíra Ružičku, który zginął w 1997 roku, jadąc do akcji. W tym roku impreza odbyła zdjęciesię po raz trzynasty, nasi strażacy wzięli w niej udział drugi raz. Zawody polegały na pokonaniu w jak najszybszym tempie 20 pięter hotelu Millenium Tower II. Każda drużyna składała się z dwóch strażaków-ratowników wyposażonych w aparaty powietrzne i kompletne umundurowanie strażackie.
Ogromnym wyróżnieniem dla naszej jednostki, jak i dla całej Gminy jest to, że strażacy z Brzeszcz byli jedyną drużyną z Polski. W dodatku w całym konkursie byli także jedynymi ochotnikami. Pozostali zawodnicy byli strażakami Państwowych Straży Pożarnych z Niemiec, Czech, Węgier, Białorusi oraz Słowacji.
OSP Brzeszcze reprezentowały drużyny w składzie: Jakub Baguda, Krystian Walczyk, którzy uzyskali czas 2min. 59s., plasując się na 16 pozycji oraz Paweł Maślanka, Marek Maciewicz, którzy ukończyli bieg z czasem 3min. 4s., zajmując 20 miejsce. Zawodnikiem rezerwowym był Mateusz Maślanka, a kapitanem i trenerem drużyny Adrian Walczyk.
Zawody wygrali niepokonani strażacy z Mińska na Białorusi, uzyskując zdjęcieniesamowity czas 2min. 6s. Reprezentacja Białorusi od kilku lat zdominowała zawody tego typu, wygrywając nie tylko Memoriał Vaclava Ružičku, ale także polskie edycje „Wieżowca". Białorusini poprawili najlepszy czas zawodów ostatnich dwóch lat o ponad 40 sekund! Trzeba jednak dodać, iż mimo słabszej pozycji zawodnicy naszej jednostki również poprawili swoje czasy o kilka sekund.

Obserwując rosnącą formę naszych zawodników liczymy na kolejne sukcesy i jeszcze lepsze wyniki.

 

 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team