ALARMOWANIE

Nowości

Niebezpieczny pożar garażu dodane 18 sierpnia 2010 r.

17 sierzdjęciepnia podczas pompowania wody na ulicy Nosala jednostka OSP Brzeszcze została wezwana do pożaru drewnianego garażu przy ulicy Daszyńskiego w Brzeszczach.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że w garażu znajduje się samochód oraz butla z gazem.

Jako pierwsi dojechali strażacy z Terenowej Służby Ratowniczej, następnie dojechał zastęp naszej jednostki, kolejno Państwowa Straż Pożarna z Oświęcimia oraz OSP Jawiszowice.

 Pożar okazał się bardzo niebezpieczny. Płomienie sięgały ok. pięciu metrów a dym był widoczny z odległości kilkuset metrów. Dodatkowo garaż znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie bloków mieszkalnych.

Strażacy podjęli natychmiastowe działania, aby ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki oraz blisko położony kolejny garaż.

Pożar został opanowany, gdy strażacy z OSP Brzeszcze i PSP Oświęcim w aparatach powietrznych weszli do środka i w pierwszej kolejności ugasili palący się samochód, który groził wybuchem. Później odnaleźli butlę gazową, która na szczęście okazała się pusta.

Nawet dzięki bardzo szybkiej interwencji tylu jednostek garaż i samochód spłonęły doszczętnie, a pozostałości z pogorzeliska strażacy musieli rozebrać.

 

Zdjęcia z pożaru w galerii.

 

 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team