ALARMOWANIE

Nowości

JAK FENIKS Z POPIOŁÓW dodane 22 października 2010 r.

Jak przysłowiowy Feniks, z ruin podnosi się nasza remiza. Remont realizowany na zlecenie KWK „Brzeszcze – Silesia” wchodzi w drugą, decydującą fazę związaną z wykończeniem budynku. Dotychczas wykonano strop międzykondygnacyjny w sali tanecznej oraz poziomowanie pomieszczeń kuchni i zaplecza, zdjęciezdemontowano i ponowne osadzono stolarkę okienną, przebudowano scenę, wykonano elewację zewnętrzną, a obecnie trwa remont kapitalny węzłów sanitarnych. Stopniowo prace przenoszą się do północnej części budynku gdzie będą remontowane pomieszczenia biblioteki oraz świetlicy OSP.

Realizowany remont związany z usunięciem skutków eksploatacji górniczej jest remontem odtworzeniowym zakładającym wykorzystanie istniejących elementów budynku (np. stolarki okiennej, instalacji co) poprzez ich demontaż i ponowny montaż po zakończeniu etapu prac. Stąd mogłoby dojść do paradoksalnej sytuacji w której w wyremontowanej sali znalazłyby się kilkudziesięcioletnie grzejniki, a nowe gładzie gipsowe zakryłyby równie wiekową instalację elektryczną. Stąd dzięki wsparciu Gminy Brzeszcze została wymieniona znaczna cześć instalacji co., a z naszych środków sfinansowany został remont kapitalny części instalacji elektrycznej, wymiana pieca węglowego w kuchni, wymiana wentylatorów, a także dopłaty do wyłożenia płytkami pomieszczeń kuchni i zaplecza. Przed nami największe wydatki związane z wymianą wyposażenia sali tanecznej (stoły i stołki, oświetlenie), kuchni i zaplecza. Bez ich poniesienia obiekt nie może zostać oddany do użytku. Stąd prośba o wsparcie naszych wysiłków przez sposorów i Gminę Brzeszcze - korespondencja w drodze.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team