ALARMOWANIE

Nowości

Pożarowa sobota w OSP Brzeszcze dodane 07 listopada 2010 r.

W sobotę (6.11.2010) strażacy OSP Brzeszcze dwukrotnie byli wzywani do gaszeniazdjęcie pożarów. Pierwszy wyjazd zgłoszony został do palących się traw
i zarośli na ulicy Polnej. Przyczyną prawdopodobnie było podpalenie. Był to mały i niegroźny pożar, z którym strażacy szybko sobie poradzili.

Po akcji jeszcze nie wszyscy strażacy zdążyli wrócić do domów a dźwięk syren rozległ się po raz kolejny. Po zgłoszeniu się dowódcy do centrum alarmowania PSP w Oświęcimiu okazało się, że kolejne zgłoszenie to pożar budynku mieszkalnego przy ulicy Sobieskiego.
Na miejsce pożaru nasi strażacy dotarli jako pierwsi. W budynku piętrowym paliła się kuchnia a ogień wdzierał się do kolejnych pomieszczeń. Dwaj strażacy z naszej jednostki w aparatach powietrznych weszli do środka i podjęli akcję bezpośredniego gaszenia pożaru. Kiedy na miejsce dotarła jednostka PSP Oświęcim pożar był już w pełni opanowany.
W wyniku zatrucia dymem poszkodowana została kobieta i jej kilkunastomiesięczne dziecko, natomiast poważnemu poparzeniu uległ mężczyzna, wszyscy wyszli z budynku o własnych siłach. Pomocy udzielił im strażak-ratownik z naszej jednostki oraz strażacy z PSP Oświęcim i OSP Jawiszowice. Poszkodowani wymagali pomocy lekarskiej, więc na miejsce wezwana została karetka pogotowia, która zabrała ich do szpitala.
W akcji uczestniczyła także jednostka TSR Brzeszcze.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team