ALARMOWANIE

Nowości

ZWYCIĘSTWO! ... prawie dodane 24 listopada 2010 r.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów samorządowych 2010 i faktem stało się to co wiedzieliśmy od poniedziałku. Popierany przez nas zdjęcieKandydat - Marek Wyrobek nie uzyskał na ten moment mandatu radnego. Zajmuje jednak miejsce "pierwszego rezerwowego", a o jego ewentualnej nominacji zdecyduje II tura głosowania w wyborach Burmistrza Brzeszcz w której spotkają się Panie: Teresa Jankowska (Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze) i Cecylia Ślusarczyk (Platforma Obywatelska). Zapraszamy wszystkich do urn w dniu 5 grudnia.

Skąd więc tak optymistyczny tytuł naszego artykułu? Otóż, niewątpliwie WYGRALIŚMY jako organizacja, która startując po raz pierwszy w wyborach samorządowych, potrafiła najpierw demokratyczne wyłonić kandydata, następnie skutecznie przeprowadzić jego kampanię i udzielić mu poparcia gwarantującego zajęcie 15 miejsca (128 głosów) wśród 208 zgłoszonych kandydatów do rady gminy. Jednak  wybory proporcjonalne (najpierw liczba głosów ogółem na listę, a potem liczba głosów na kandydata) powodują, że w nowej Radzie znaleźli się kandydaci z poparciem na poziomie 60 głosów (Krzysztof Zalwowski, Jan Likus), a mandatów nie uzyskały osoby z poparciem grubo przekraczającym 100 głosów (Stanisław Kłysz 140 głosów, Marek Wyrobek 128 głosów, Władysław Zawadzki 126 głosów, Andrzej Formas i Krzysztof Bielenin z Przedwieśnika 121 głosów).  Czy więc będziemy płakać nad rozlanym mlekiem? Na pewno nie. Bogatsi o więdzę i doświadczenia przygotujemy się do nowych wyborów, które już przecież za 4 lata. 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team