ALARMOWANIE

Nowości

Drużyna Wieżowiec - po raz kolejny na podium dodane 13 grudnia 2010 r.

 

11 grudnia w Kopalni Soli w Wieliczce odbył się drugi już Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników. Ponieważ nasza drużyna zdążyła zdjęciesię już zapisać w historii tego młodego turnieju, zajmując w ubiegłym roku 1 miejsce wśród OSP,  w tym roku również nie mogło jej zabraknąć na stracie.

 

Tym razem jednak OSP Brzeszcze reprezentowały dwa zespoły, co było świetnym posunięciem, ponieważ kolejni zawodnicy mogli zdobyć doświadczenie w tego typu zawodach. Co za tym idzie nasza kadra zwiększa się i daje nadzieje na kolejne wspaniałe sukcesy. Drużyny wystąpiły w składzie: Adrian Walczyk, Marek Maciewicz i Jakub Baguda, którzy z czasem 5m.48s. zajęli drugie miejsce wśród OSP, natomiast w generalnej klasyfikacji uplasowali się na 23 miejscu. Druga drużyna - Mateusz Maślanka, Tomasz Mrowczyk i Paweł Bielenin - z czasem 6m.15s. zajęła 8 miejsce wśród ochotników natomiast między zawodowcami uplasowała się na 40 pozycji.

Oba zespoły wytrwale trenowały pod okiem opiekuna i kapitana drużyny Adriana Walczyka. Przygotowania trwały kilka miesięcy, główną częścią treningu było wbieganie na szyb "Andrzej V" KWK "Brzeszcze-Silesia". Po treningach zawodnicy relaksowali się na basenie "Pod Platanem" w Brzeszczach.

Turniej podobnie jak w zeszłym roku rozgrywany był w szybie im. Daniłowicza. Zasady pozostały nie zmienione. Każda drużyna składała się z trzech strażaków-ratowników, którzy w pełnym umundurowaniu strażackim, w aparatach powietrznych musieli pokonać ok. 650 schodów szybu. W zawodach typu „Wieżowiec" zawodnicy stanowią zespół strażaków, dlatego muszą biec razem, nie mogą się od siebie oddalać, muszą dostosować tempo do najsłabszego w grupie. Startując w takich zawodach uczestnicy nie tylko walczą o wygraną, przede wszystkim uczą się pracy zespołowej, co z pewnością zaprocentuje w ich pracy strażaka-ochotnika.

Nasza Gmina reprezentowana była również przez drużynę z Jawiszowic, która zajęła świetne 4 miejsce w kategorii OSP. Tym samym nasi sąsiedzi dali nam powód do jeszcze większej mobilizacji i zwiększonych wysiłków.

Kolejny fantastyczny wynik napawa dumą naszą jednostkę, dlatego serdecznie dziękujemy zawodnikom za trud włożony w przygotowania i czekamy na kolejne sukcesy.

 

Podziękowania

 

Zarząd OSP Brzeszcze oraz Drużyna Wieżowiec serdecznie dziękują Dyrekcji KWK "Brzeszcze-Silesia" za udostępnienie wieży szybu "Andrzej V" w celu odbywania treningów. Podziękowania składamy również Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w KWK "Brzeszcze - Silesia" za wsparcie finansowe wyjazdu naszych strażaków, a Dyrekcji Ośrodka Kultury w Brzeszczach dziękujemy za dofinansowanie karnetów na "Basen Pod Platanem".

 

Zdjęcia z zawodów w galerii.

 

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team