ALARMOWANIE

Nowości

Manewry w ramach kursu I stopnia dodane 06 marca 2011 r.

zdjęcieW mroźne sobotnie przedpołudnie kolumna samochodów pożarniczych OSP Brzeszcze skierowała się w rejon zalewiska na Łężniku w celu przetestowania dwóch nowych turbopomp, a przede wszystkim zaznajomienia uczestników kursu I stopnia z problematyką powodziową.

Trwający już od miesiąca kurs I stopnia organizowany przez OSP Brzeszcze i PSP w Oświęcimiu zgromadził ponad 30 uczestników z Brzeszcz (24 osoby), Jawiszowic i Przecieszyna. Wśród uczestników znaleźli się zarówno 19-to latkowie jak również męźczyźni w sile wieku (40 - 44 lata), co świadczy o stale wzrastajacej popularności OSP. W kursie uczestniczy również kilka kobiet z OSP Brzeszcze. Zajęcia prowadzone przez instruktorów z PSP w Oświęcimiu odbywają się w obiektach OSP Brzeszcze, a ich uczestnicy po zdaniu egzaminu zasilą szeregi Jednostki Operacyjno - Technicznej, posiadając stopień wyszkolenia strażak ratownik.

Sobotnie manewry, w których uczestniczyło 20 kadetów i kilkunastu instruktorów i mechaników z OSP Brzeszcze były okazją do przeprowadzenia szeregu ćwiczeń, pozwalających na praktyczne opanowanie umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego na samochodach ratowniczo - gaśniczych, działania zespołów ratowniczych, łączności a także obsługi sprzętu pompowniczego. Ćwiczenia były również okazją do przetestowania nowego sprzętu tj. dwóch turbopomp o dużej wydajności wyprodukowanych przez warszawską firmę Saneco Sp. z o.o., a zakupionych przez KWK "Brzeszcze". Obecnie OSP Brzeszcze posiada trzy takie urządzenia, co pozwoli na zwiększenie ochrony przeciwpowodziowej na terenie obszaru górniczego kopalni.

Zdjęcia z manewrów zobacz w galerii.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team