ALARMOWANIE

Nowości

Dwa niebezpieczne wypadki dodane 26 kwietnia 2011 r.


Poniezdjęciedziałkowe świąteczne popołudnie było bardzo pracowite dla strażaków z OSP Brzeszcze. O 13.59 jednostka została wezwana do wypadku drogowego na ulicy Ofiar Oświęcimia. Kierująca Toyotą Corollą kobieta z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, zaczepiając o trójkołowy motocykl, a następnie uderzyła czołowo w Fiata Seicento. W wyniku wypadku poszkodowane zostały trzy osoby. Na miejsce zdarzenia nasza jednostka przyjechała jako pierwsza. Po zabezpieczeniu terenu działań strażacy przystąpili do uwalniania pasażera z Fiata Seicento, który odniósł bardzo poważne uszkodzenia nogi oraz bioder. Następnie na miejsce wypadku dojechały dwie jednostki z JRG Oświęcim, które udzieliły pomocy pozostałym poszkodowanym.
Kierowca oraz pasażerka Toyoty zostali przetransportowani do szpitala w Oświęcimiu, natomiast pasażer Fiata został przetransportowany helikopterem do szpitala w Krakowie.
W akcji uczestniczył zastęp z OSP Brzeszcze oraz dwa zastępy z JRG Oświęcim.

Drugi zdarzenie to wypadek na ulicy Łęckiej w Jawiszowicach, który miała miejsce o 16.55. Kierująca Audi B4 mieszkanka zdjęcieJastrzębia Zdroju na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewy pas i koziołkując wpadła na posesję przy ulicy Łęckiej, taranując ogrodzenie. Strażacy OSP Brzeszcze po raz kolejny dotarli jako pierwsi na miejsce zdarzenia, po czym przystąpili do zabezpieczenia terenu działania oraz udzielili pierwszej pomocy kierującej samochodem.
Autem podróżowało pięć osób. Kierowca i pasażerowie zostali odwiezieni do szpitala w Oświęcimiu. Prowadząca pojazd odniosła obrażenia głowy i kręgosłupa natomiast pozostali pasażerowie doznali lekkich urazów ciała.
W akcji uczestniczył zastęp z OSP Brzeszcze oraz JRG Oświęcim.

Przyczyny obu wypadków bada policja.

Zdjęcia z wypadków w galerii.

I.R.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team