ALARMOWANIE

Nowości

Strażackie prażone w upalny sierpniowy wieczór dodane 29 sierpnia 2011 r.

zdjęciePrawdziwe pogodowe fajerwerki towarzyszyły plenerowej imprezie OSP Brzeszcze, która odbyła się w sobotę 27 sierpnia. Tradycyjne strażackie prażone rozpoczęły się o godz. 17.00 w 32 stopniowym upale. Sytuację łagodził nieco cień na placu za budynkiem remizy oraz zimne piwo podawane przez organizatorów. Na imprezę przybyło ponad 40-tu strażaków z rodzinami oraz zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Teresy Jankowskiej, Z-cy Burmistrza Arkadiusza Włoszka, Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Władysława Drabka, Komendanta Gminnego Marka Merty i P. Kazimiery Kołodziejczyk z Koła Gospodyń Wiejskich.

Po godz. 18-tej podano prażone, a po ich zjedzeniu rozpoczęła się zabawa taneczna, którą prowadził zespół muzyczny w składzie: Dh. Naczelnik z małżonką. Na tym etapie imprezę zakłócił niewielki incydent z udziałem grzmotów i deszczu będącego niewątpliwe skutkiem frontu atmosferycznego przemieszczającego się z nad południowych Niemiec. Incydent zakończył się jednak "happy endem" i potem było już "ok", to znaczy zabawa była coraz bardziej gorąca (patrz fotoreportaż w galerii), a w pogodzie wietrznie i coraz chłodniej. Uczestnikom imprezy nic już jednak nie mogło przeszkodzić i bawiono się do późnych godzin nocnych.

Głównym organizatorem strażackich prażonych był dh Prezes Grzegorz Chowaniec przy wydatnej pomocy dh Naczelnika Marka Wyrobka oraz druhów: Marka Zawadzkiego, Szymona Sadusia, Adama Maślanki, Adama Maja, Batłomieja Bielenina, Tomasza Mrowczyka, Pawła Maślanki i Adriana Walczyka.

 

A.M.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team