ALARMOWANIE

Nowości

Pierwszy taki zlot dodane 12 września 2011 r.

W sozdjęciebotę 10 września w Rabsztynie pod Olkuszem odbył się I Małopolski Zlot  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym udział wzięła także nasza sekcja dziewcząt w kategorii do 18 lat.

Integracja, koleżeństwo i współpraca to najważniejsze wartości realizowane przez młodzież skupioną w strukturach MDP. Równie ważna jest sportowa rywalizacja, która uczy dyscypliny i zasad fair play. Zlot zorganizowany przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Krakowie miał na celu podkreślenie tych wartości oraz pokazanie, że młodzi strażacy potrafią doskonale się bawić i współrywalizować w przyjacielskiej atmosferze.

Wicedyrzdjęcieektor OW ZOSP RP druh Łukasz Smółka, który jednocześnie był prowadzącym Zlot podkreślał, że celem tego spotkania nie są dobre wyniki sportowe, ale świetna zabawa i integracja młodych ludzi. Organizatorzy przygotowali zatem pięć konkurencji, które musiała pokonać każda drużyna. Zawodnicy stanęli między innymi przed trudnym zadaniem, polegającym na zespołowej jeździe na specjalnie przygotowanych wielkich nartach. Ta konkurencja wymagała przede wszystkim współpracy całej drużyny oraz dobrego skoordynowania. Każdy team musiał także wykazać się sprawnością w budowaniu linii gaśniczej, czy sprawnym przenoszeniu na własnych głowach kubków z wodą, do czego potrzebne było duże skupienie.
Ważnym punktem Zlotu było miniszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego uczestnicy uczyli się prawidłowego wzywania służb ratowniczych, oraz najważniejszych zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. W trakcie zmagania się z kolejnymi konkurencjami uczestnicy Zlotu mogli zobaczyć pokaz zrzutów wody przez specjalne samoloty „Dromadery" wykorzystywane do gaszenia pożarów z powietrza. Pokazowy lot został przygotowany dzięki uprzejmości Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Na zakończenie zmagań przygotowano dwie specjalne konkurencje dla opiekunów i kierowców drużyn, które polegały na przewożeniu jednego z członków MDP w taczkach oraz wbijaniu gwoździ do drewnianego klocka węższą stroną młotka. Zmagania kierowców i opiekunów przysporzyły wszystkim najwięcej radości.

Na uczestników spotkania czekał pyszny poczęstunek, pamiątkowe dyplomy oraz zapewnienie organizatorów, że Zlot będzie od tej pory odbywał się cyklicznie raz w roku, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem zawodników.

 

I.R.

« wróć do listy nowości

 

Zobacz informacje dla strażaków

 
 

Zapowiedzi

Prażone strażackie

Prażone strażackie

19 września b.r zapraszamy wszystkich druhów i druhny wraz z rodzinami na prażone strażackie. Zapisy u Adriana Walczyka i Marka Maciewicza. Wpisowe 20zł od osoby.

 
 

Polecamy

Metalerg
Marbo

 

© copyright 2010 OSP Brzeszcze
webdesign: Krioni Team